Bu Akşamdan İtibaren Motorinin Fiyatı Değişiyor: Zam'lar Yolda

26 Eyl 07:22 600 Ekonomi

zam motorine zam döviz petrol zammı

Gündem yüzünden değişen kur yüzünden yeni bir zam yağmuru geliyor

Yaşanan gelişmeler ile birlikte döviz ve petrolde fiyat artışları devam ederken, bir değişiklik de motorinde olacak. Yapılan açıklamada değişikliğin 13 krş oranında beklendiği ifade edildi. Bunun yanısıra bir çok yaşamsal ürün önümüzdeki iki hafta içinde zamlanacak. Ekonomistler bunu bir ''zam yağmuru beklentisi'' olaarak yorumluyor.


FİYATLARIN AKŞAM SAATLERİNDE DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR


Günün ilerleyen saatlerinde beklenen fiyat artışı, yapılan açıklamalara göre yarından itibaren geçerli olacak. Bununla birlikte bugün 4,63 lira üzerinden işlem gören yakıt, bu akşam gerçekleşecek olan fiyat değişiminden sonra 4,76 olacak.


ÇEŞİTLİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI


Yapılan açıklama sonrasında birçok akaryakıt şirketinin, değişiklik yapma yoluna gittikleri ifade edilirken, satış fiyatlarının bölgeden bölgede değiştirildiği de gelen bilgiler arasında. ABD’de yaşanan doğal afet olayları ile birlikte petrol fiyatları beklenenden çok artmış ve dolardaki artış buna paralel bir şekilde gerçekleşmişti. Kuzey Irak bölgesi tarafından gerçekleşen halk oylaması kararı ile, dünya ülkelerinin açıklamaları ile doğrudan etkilenen dolar, hafta içerisinde hızlı bir yükseliş içerisine girmişti. Kur, bugün 3,55’i görmüş ve sonra hafif bir düşüşe geçmişti.

 

Benzer Haberler