TSK açıkladı 9 asker hayatını yitirdi

10 Şub 11:34 2273 Dünya

Afrin TSK zeytn dalı

TSK açıklama yaparak harekatın son gününde 3 askerin hayatını yitirdiğini 5 askerin yaralı olduğunu açıkladı

Afrin harekatının 22. gününde TSK, 5 askerin yaşamını yitirdiğini 9 askerin de yaralandığını açıkladı. Düşen Atak helikopterinde yaşamını yitiren 2 askerle birlikte bugün 7 asker yaşamını yitirdi. Bölgede şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde yürütülen operasyona ilişkin yeni bir açıklama geldi. TSK'nin açıklamasında, Afrin'deki operasyonlarda 3 askerin yaşamını yitirdiği, 5 askerin ise yaralandığı kaydedildi.

TSK, akşam saatlerinde ikinci bir açıklama daha yaptı. Açıklamada, Afrin'de 2 askerin yaşamını yitirdiği 4 askerin de yaralandığı kaydedildi.

TSK'dan yapılan açıklama'da şu şu ifadelere yer verildi;

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TSK'DEN İKİNCİ AÇIKLAMA: 2 ŞEHİT 4 YARALI

TSK'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

Benzer Haberler