gazeteniz

Bitcoine koronavirüs bulaştı

0 Yorum 2553 görüntüleme
Bitcoine koronavirüs bulaştı

Bitcoin yüzde 27'nin üzerinde değer kaybıyla son 7 yılın, Ether ise yüzde 33 değer kaybıyla tarihin en kötü günlük düşüşünü yaşadı.

Küresel piyasaları koronavirüs korkusu sararken kripto paralar da bu korkudan büyük yara aldı. 5600 dolar seviyelerine kadar çekilerek yüzde 27’nin üzerinde değer kaybeden lider kripto para, 2013 yılının Aralık ayından beri en büyük günlük düşüşüne imza attı.

Sadece Bitcoin değil, Ether’de de benzer bir durum söz konusu. Piyasa değeri ile en büyük altcoin, gün içinde yaklaşık yüzde 33 değer kaybetti ve böylece 2018 yılındaki ayı piyasasından bile daha büyük bir düşüş yaşadı. Tek günde yüzde 33’lük değer kaybı, Ether’in 5 yıllık tarihindeki en büyük günlük düşüş olarak da kayıtlara geçti.

Uzmancoin'nin haberine göre, Ethereum platformu da bu sert düşüşlerin ortasında kilitlendi. Platformdaki yığılma transfer ücretlerinin tavan yapmasına yol açtı. Ücretler, 95 dolara kadar çıkarken kripto para borsalarından para çekilemedi. Ether çekme işlemlerini askıya alan Binance, daha sonra çekim ücretlerini iki katına çıkardığını ve işlemlerin kısa süre içinde yeniden başlayacağını ilan etti.

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp’te 6035 dolardan işlem görüyor.


Yorumlar

Hiç yorum yok

İlk yorumu sen yap