gazeteniz

Böyle olur islamcının ABD aşkı !

0 Yorum 3626 görüntüleme
Böyle olur islamcının ABD aşkı !

NATO etiketli Türkiye orjinli siteler Suriye savaşı kapsamında algı oluşturuşması operasyonlarına kaldıkları yerden devam ediyor.

Böyle olur islamcının ABD aşkı !

Suriye savaşı boyunca fonlanan benzeri siteler algı operasyonlarına imza atmaya devam ediyor.


Türkiye kaynaklı cihad destekçisi görünen Mepanews kanalı ABD askerlerinin Rus helikopterleri tarafından taciz edildiğine dair trajikomik bir algı haberi yayınladı.

Siteye gör Suriye'nin Haseke vilayetinde ABD kontrol noktasının Rus helikopterleri tarafından taciz edildiği haberi geçildi.

Oysa durum sitenin anlattığının tam tersi , devriye yapan Rus birliklerine ABD zırhlıları tarafından engelleme yapılınca devreye Rus helikopterleri girdi ve devriyeye yönelik ABD tacizi Rus helikopterleri tarafından engellendi.

Site haberinde  ''Rusya'ya ait Mi-8AMTSh tipi askeri helikopterin ABD askerlerinin de konuşlu bulunduğu belirtilen bir askeri nokta üzerinde bir süre beklediği görülüyor'' şeklinde geçti . Oysa sözkonusu nokta Suriye ordu noktası.

Sözkonusu site ve benzerleri Suriye savaşı döneminde 'Beyaz Miğferliler' adı verilen oluşumun katkılarıyla kuruldu. Sözkonusu kuruluşun kurucusu ise geçtiğimiz aylarda İstanbul'da evinin önünde ölen James Gustaf Edward Le Mesurier idi.

İslamcı grupların Suriye savaşı sürecinde kanalize edilmesi ise bu tarz web sayfalarının dezenformatif haberleri vasıtasıyla olmuştu.
Yorumlar

Hiç yorum yok

İlk yorumu sen yap