Skip to main content

Tecavüzden sabıkalı Ensar Vakfı okullarda ahlak kitabı dağıttı

0 Yorum 605 görüntüleme
Tecavüzden sabıkalı Ensar Vakfı okullarda ahlak kitabı dağıttı

Bünyesinde onlarca çocuğa tecavüz edldiği ortaya çıkan, eski İBB yönetiminden usülsüz paralar alıp yolsuzluklara imza atan Ensar Vakfı okullara Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla ahlak kitabı dağıtıyor

İstanbul Beykoz’da Ensar Vakfı’nın Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde ''Sana Emanet'' adı altında  bilgi yarışması için 40 Derste Ahlak kitabı dağıtıldı. 

MEB daha önce belirli vakıf ve derneklerle olan cemaatçi çalışmaları nedeniyle mahkemelik olmuştu. 

Mahkeme kararına rağmen MEB halen Ensar gibi vakıflarla iş yapmaya ve okullarda propaganda yapılmasına izin veriyor

Daha önce  Ensar Vakfı bünyesinde onlarca çocuğa tecavüz edildiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca vakfa eski İBB döneminde usülsüz şekilde yüksek miktarda paralar verildiği de ortaya çıkmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın halen böylesi vakıflarla beraber çalışması toplumda büyük tepkiye yol açıyor.

Bu arada Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Kazım Yılancı vakıfların okullarda yaptığı çalışmalara karşı defalarca dava açıp kazandıklarını hatırlattı.


Yılancı şöyle konuştu:


“Bu davaları kazanmamıza rağmen MEB ve Milli Eğitim Müdürlükleri mahkeme kararlarını açıkça ihlal ederek okulları belirli vakıf ve derneklerin faaliyet alanı olarak görmeye devam etmektedir. Bizler öğretmen olup okullarda çalışabilmek için yıllarca okuyup, bitmeyen sınavlarla, güvenlik soruşturmalarıyla, mülakatlarla sınanıyoruz. Birçoğumuz mesleğini icra edemiyor. Biz bu zorlukları yaşarken bu vakıf ve derneklerin elini kolunu sallayarak okullarımızda çalışma yapması öğretmenlik mesleğinin altını oymaktır. Tekrar altını çiziyoruz; Bizim Ensar’dan alacağımız bir ahlak dersi yoktur.”


Benzer Haberler