Skip to main content

Koronavirüs Salgını "Seks Oyuncakları" sektörünü şaha kaldırdı

0 Yorum 2661 görüntüleme
Koronavirüs Salgını "Seks Oyuncakları" sektörünü şaha kaldırdı

Dünyanın önde gelen seks oyuncakları markası Womanizer 1 Ocak-6 Mart arasında geçen sürede, önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yetişkinlere yönelik ürün satışlarında yüzde 50'nin üzerinde bir artış gerçekleştiğini duyurdu.

Bütün dünyada ekonomiyi olumsuz etkileyen küresel Koronavirüs pandemisi, havayolu, turizm ve eğlence sektörü gibi bir çok ülkenin ekonomisinin belkemiğini oluşturan sektörleri vururken öngörülemeyen bir olay gerçekleşti. Yetişkinlere yönelik seks oyuncakları satışlarında patlama yaşandı.

Dünyaca ünlü seks oyuncakları markası olan "Womanizer", koronavirüs salgınının etkisini iyice gösterdiği 1 Ocak-6 Mart tarihleri arasındaki satışlarda dünya genelinde yüzde 50'nin üzerinde bir artış olduğunu raporladı. Womanizer'in raporunda ayrıca İtalya ve Amerika'daki mallarının satışlarının beklenenden yüzde 60 daha iyi olduğu görülüyor.


Womanizer Cinsel Güçlendirme Başkanı Johanna Rief, "Elbette korona nedeniyle satışlarda bir artış beklemiyorduk ancak biliyoruz, cinsellik ve zevk için zaman önemli bir faktör. Korona salgını nedeniyle yaşanan öz izolasyon durumu, insanlar için gerekli olan bu boş zamanın ortaya çıkmasına neden oldu. İnsanların evlerinde eşleri veya partnerleriyle uzun süre beklmesini zorunlu kılan bu durum, onların bu boş zamanlardan en iyi şekilde yararlanmak için yeni yollar araştırmalarına neden oluyor." dedi.


Ayrıca bu ayın başlarında, önde gelen bir Japon yetişkin video yapımcısı, uzun süre evde yalnız kalan insanların bu zor durumlarını hafifletmek amacıyla, 200'e yakın yetişkin içeriğe ücretsiz erişim verdiklerini açıklamıştı.


Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir