gazeteniz

Türkiye Koronavirüs mü ihraç ediyor?

0 Yorum 2936 görüntüleme
Türkiye Koronavirüs mü ihraç ediyor?

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de teşhis edilmiş Koronavirüs vakası sayısını 2 kişi olarak açıklarken, Amerika, Singapur ve son olarak Gana, Koronavirüs testi pozitif çıkan bazı hastaların Türkiye üzerinden ülkelerine giriş yaptığını duyurdu.

Türkiye Koronavirüs mü ihraç ediyor?

Geçtiğimiz günlerde ABD Maryland eyaletinde testleri pozitif çıkan iki hastadan birinin Türkiye'den dönen 80'li yaşlardaki bir kadın olduğu iddialarına, T.C Sağlık Bakanlığı hastanın İstanbul Havalimanı'ndan transit geçiş yaptığını, söz konusu kişinin ülkeye giriş yapmadığını açıklamıştı.


Türkiye Koronavirüs mü ihraç ediyor?

New York Times ve BBC'de Türkiye temalı Koronavirüs haberleri

ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupa'dan gelen seyahatlari askıya alacağı yönündeki haberlerde, İstanbul'da çekilmiş bazı fotoğrafları kullanan New York Times'ın ardından, İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC, "Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun eşi Sophie Gregoire Trudeau'nun, koronavirüs testi pozitif çıktı" haberinde Türk taraftarların buluduğu bir stadyum fotoğrafını kullandı.


Batı Afrika ülkesi Gana, ülkede görülen ilk Koronavirüs vakasının, Türkiye'de çalışan bir Gana vatandaşının ülkesine geri dönmesiyle ortaya çıktığını açıkladı. Daha önce Türkiye üzerinden ülkelerine dönen bir Singapur vatandaşı ve ABD vatandaşının da Koronavirüs testleri pozitif çıkmıştı.


Yorumlar

Hiç yorum yok

İlk yorumu sen yap