gazeteniz

Tutuklu gazeteci Hülya Kılınç: Bu Zulümdür !

0 Yorum 1461 görüntüleme
Tutuklu gazeteci Hülya Kılınç: Bu Zulümdür !

Gazeteci Hülya Kılınç, avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Hülya Kılınç, avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.


Yaklaşık dört aydır tutuklu olan aralarında Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, gazeteci Hülya Kılınç’ın da aralarında bulunduğu 6 gazeteci 24 Haziran’da hakim karşısına çıktı. 


Mahkeme, Barış Terkoğlu, Ferhat Çelik, Aydın Keser hakkında yurt dışına çıkış yasağı adli kontrolüyle tahliye kararı verdi. Duruşmayı 9 Eylül'e erteleyen mahkeme Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel'in tutukluluk halinin devamına hükmetti.


Avukatları aracılığıyla mesaj gönderen Hülya Kılınç, tutuklulu olmaları için bir suç dahi olmadığını kendilerine yapılanların zulüm ve adaletsizlik olduğunu söyledi.


Hülya Kılınç’ın mesajı şöyle:


“Tutuklu kalmamızı gerektirecek bir suç bile yokken bizi içerde tutan iradenin yaptığı sadece adaletsizlik değil zulümdür de… Unutulmasın ki o zulmün önünde eğilmeden cezaevlerinden çıkıp gerçeklerin peşinden yürümeye devam edeceğiz.

Adaletsizliğe, hukuksuzluğa, eşitsizliğe karşı her zaman haklının yanındaki tarafımı koruyarak desteğinden büyük güç aldığımız herkese kucak dolusu selamlar…”


Yorumlar

Hiç yorum yok

İlk yorumu sen yap