gazeteniz

Uzman Çavuşun tecavüz ettiği genç kadın vefat etti

0 Yorum 4455 görüntüleme
Uzman Çavuşun tecavüz ettiği genç kadın vefat etti

Batman'da çobanlık yapan bir ailenin kızı olan İ.E uzman çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğramıştı. Genç kadın intihar girişiminde bulundu ve 15 Temmuzdan bu yana gördüğü hastanede bugün vefat etti.

Uzman Çavuşun tecavüz ettiği genç kadın vefat etti

Tecavüze uğrayan İ.E'nin yazdığı mektupta dehşete düşüren ifadeler var '' Ben 18 yaşında köyde yaşıyorum. Musa Orhan hayallerimi, hayatımı, umutlarımı yaktı, ben kirletip dünyamı yıktı. Benim canım acıyor dayanamıyorum beni kandırdı. Musa Orhan hala ŞOK’ta, oranın sahibi Musa Orhan’ı beklediğimi, onun telefonuyla Musa’yla iletişime geçtim. Arkadaşının evine götürdü. 1 gün bana dokunmasına izin vermedim. 2’nci gün zorla namusumu kirletti. Tecavüz etti. Onun ısrarına rağmen içki içmeyeceğimi söylüyordum ama bunu söylememi istemiyordu. Beni tehdit etti. Eğer söylersem beni öldüreceğini söylüyordu. Artık öleceğim için korkmama gerek yok. Evet, gerçekleri söylemeye gelelim. Musa Orhan bana tecavüz etti. Ben ağladım, bana kendini diktirirsin dedi. Saçımı çekip yerden sürükledi, ‘kimse sana inanmaz’ dedi. ‘Sahipsizsin’ dedi."


Batman'da uzman çavuşun tecavüz ettiği ve intihar girişiminde bulunan İ.E bugün 15 Temmuz'dan bu yana tedavi gördüğü  hastanede vefat etti. Bu arada intihara sebep olan teavüzcü uzman Çavuş Musa Orhan' da serbest bırakılmıştı.

Batman'da çobanlık yapan ailenin kızı olan İ.E , Musa Orhan'ın kendisine tecavüz ettiğini ve darp uyguladığını öne sürmüş Musa Orhan İ.E ile herhangi bir ilşki yaşamadığını iddia etmişti. Adli Rapor'un cinsel ilşkiyi doğrulaması üzerine uzman çavuş Musa Orhan alkollü olduğunu ve ne yaptığını bilmediğini iddia etmiş bunun üzerine serbest bırakılmıştı.

KONUYLA İLGİLİ HABER YASAĞI

Tecavüz haberinin bölgede duyulması üzerine konuyla ilgili haber yapan web siteleri hakkında soruşturma açıldı. Failin serbest bırakılması ve haber yapan kanallara yönelik baskı üzerine bir çok kesim olanlara tepki göstermişti.

Bu arada İ.E'nin annesi “Kızımın çektiği her bir acı kadar hesap sorulmasını istiyorum. Nerede adalet? Kızıma yapılanlar cezasız kalırsa ben de kendimi öldüreceğim” diyerek tepki gösterdi.

Bu arada gazeteci Burcu Karakaş olayla ilgili olarak “Uzman çavuş Musa Orhan hakkında hazırlanan iddianame eksik olduğu gerekçesiyle iade edildi. Dosyada gizlilik sürüyor. Orhan hakkında idari soruşturma açılıp açılmadığı ise bilinmiyor!” diyerek olayın üzerinde bir sis perdesi olduğunu duyurdu.


Yorumlar

Hiç yorum yok

İlk yorumu sen yap