gazeteniz
Şeref KILIÇ

Sosyal medyadaki din(i)darlar!

Şeref KILIÇ 4379 görüntüleme

Topluma örnek olması gereken dindar görünümlü insanların sosyal medyada yazdıklarını görünce insanın içi acıyor.

Kendi gibi düşünmeyen herkesi hain ve düşman olarak gören bir zihniyetin temsil ettiği inanç yapısı ne kadar ve nasıl sağlıklı olabilir? Bunda bir sıkıntı olsa gerek! 

“Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diyen peygambere inandığını söyleyen kişi, kendinden olmayan kişilere akla hayale gelmedik kötü sözler söylüyorsa burada bir yanlış var demektir ! Söz ile öz, inanıldığına söylenen inanç yapısına ters düşmektedir.

Özellikle de “iman’ın şartlarına” “şeksiz şüphesiz” inanan bir kişi nasıl olur da başka birine hesap vereceğini bile bile kötü şeyler söyleyip yazabilir ?

Kul’un hakkı kulda kalacaksa , ahiret yok demektir ! Ahiretin var olduğuna kesin inanan da başkasının hakkına girme cesaretini nasıl gösterebilir?!

Lafa gelince en Müslüman , sosyal medyada yazdıklarına bakınca, söylenecek söz bulamıyoruz ! Seviyeleri bu kadarmış diyerek, es geçiyoruz (!)

İnançlı olduğu halde hak yiyen , kul hakkına giren, sorumsuzca sözler sarf edenler. Sadece kendilerine değil  inandıklarını söyledikleri kutsala da zarar vermektedir.  Üzülerek belirtmek isterim ki; dine yaklaşmak isteyen bir çok kimse  bu kişiler yüzünden dinden uzaklaşmakta hatta nefret etmektedirler.

Oysa biz, her yerde dürüst ve ahlaklı olmakla zorundaydık !

Din(i)dar görünen ve bu yönde paylaşım yapan trol zihniyetlilerinin sosyal medyada yazdıklarını görünce insan söyleyecek söz bulamıyor !

Hasta zihniyetli kişilerin yazdıkları yazılar , yaptıkları paylaşımlar seviyelerinin ne kadar olduğunu göstermektedir.

Bize düşen nedir ?

Biz, onları kendi çirkef dünyalarında bırakıp erdemi, insanlığı, insani değerleri yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bu konuda  din, dil, ırk, bölge, sosyal sınıf ayrımı gözetmeyeceğiz.

Ne mutlu “eline ve diline” sahip olabilenlere …

 


Hanedar2@gmail.com