gazeteniz
Roda

Türkiye , Yeryüzünün Cehennemi

Roda 2614 görüntüleme

Türkiye, her alanda can çekişiyor. Hukuksuzluk ve açlık hiçbir dönem bu kadar nüfus etmemişti topluma. Öylesine güçlü bir şekilde yuttu ki toplumu... Zulmün girmediği ev kalmadı neredeyse. Muhalif tüm kesimler ya tutuklanarak, ya işinden edilerek demode baskılarla susturulmaya çalışılıyor.


       Haliyle, bugünler geçecek umudu ile bu ülke artık iflah olmaz karamsarlığında sallanıp duruluyor toplum.


        Ve makbuliyetinde yeni bir yüz, yeni bir kan, yeni bir parti beklentisi doğuyor. Ama olmuyor elbet!


          Babacan ve Davutoğlu çıkıveriyor sahneye. Sanki daha önce aktif siyaset yapmamışlar, devletin en üst kademelerinde yönetici olarak bulunmamışlar gibi bir heyecan fırtınası vuku bulsun istediler. Ellerinde sihirli bir değnek var gibi göründüklerini düşünüyorlar ciddi ciddi. Yoksa bu kadar , sorunun içine atlayıp ben çözerim ya havasında olmazlardı. 

 

         Geçmişin hesabını vermeyen nasıl geleceğin umuduyum diyebilir.


         Sayın Davutoğlu Başbakan görevindeyken kaç kişi hayatını kaybetti , sayıyı biliyor mu ? Sadece 5 Haziran ile 7 Kasım arasında yüzlerce ölümlü onlarca patlama oldu. HDP mitingi bombalandı ilk. Sonra %13 oy alan HDP, kötü tüm derin yapıları uyandırdı . Suruç 'da gençleri öldürdüler bombalarla . Hem de savaşın çocuklarına oyuncak götürmek için yola çıkan düş yolcularını... Sonra o iğrenç el , Ceylanpınar 'da iki polisi öldürdü . Ve kör topal yürütülen ama En kötü barış bile savaşlardan iyidir denilen çözüm süreci bitirildi . Hiç unutmam o anı . Davutoğlu , kameraların karşısına geçip , ' Polisimizi PKK öldürdü o yüzden de çözüm süreci bitmiştir. ' dediğinde  Eyvah dedim, yüreğimden bir şey koptu . İflah olunmayacak bir döneme girecekti ülke . O an aklımızın bile kuramayacağı kötülükler zinciri birbirini izledi . Bugün geldiğimiz nokta da elbet bir çok suçlu vardır . Binlerce insan hayatını kaybetti. Ben , kendi payıma hakkımı helal etmiyorum Davutoğlu ' na. O gün çözüm sürecini bitiren olayın kamera arkasındaydı . Bu kötülüğü kabul etmemeliydi. Hadi etti , karşı gelemedi , lafını dinletemedi diyelim . Peki bugün ? Hesabını vermesi gereken bir sürü vaka varken , nasıl ben sizin umudunuzum diyebilir ? Sadece Ceylanpınar olayının gerçek yüzünü anlatsa bile , o kötülük zinciri kırılabilir ! 


       Babacan 'ın tavrı deva falan olacak gibi de durmuyor. Ayyy ben öyle tatlı tatlı konuşayım , gülümseyeyim deva olurum size!  Zaten iyi bir ekonomistim havası kurtarmaz bu ülkeyi . 


      Derdiniz gerçekten bu bataklıktan kurtarmaksa ülkeyi , halkları barış içinde yaşayacağı ortamı tesis etmekse CESUR olacaksınız ! Çıkıp , elinizi masaya vuracaksınız! Benim zamanımda bunlar bunlar yapıldı , karşı geldim ama başaramadım diyeceksiniz , özür dileyeceksiniz ! O çözüm sürecini bitiren olayı açıklayacaksınız! Ve daha nicelerini ! 


       Tüm karanlık olayları aydınlattıktan sonra da , elinizi yumruk yapıp havaya kaldıracaksınız! O eller tüm muhalefet liderleri ile birlikte olacak ama ... Öyle CHP ve İYİ parti ile birleşip HDP 'yi dışarıda bırakırsanız , bu ülke sittin sene çıkmaz aydınlığa ! İflah da olmaz ! 


         Barışın anahtarı HDP ' nin elinde. Ve sizler bu eli tutmak zorundasınız artık ! 

 

         Kürtler için değil . Kürtler , Türkler, Ermeniler , Aleviler yani herkes için. 


           Ne yazık ki Türkiye, yeryüzünün cehennemi. Cennet vatan masalları bile söylenmiyor artık o derece cehennem. Hissi çırpınışlarım,  mevcut partilerle ve Babacan, Davutoğlu ikilisinin sahneye çıkmasıyla da bu cehennemden kurtulamayacak olmamız. 


        Hak, hukuk ve adalet otobüsüne herkes binmediği sürece, guguk olarak devam edecek yaşam. 


         

        Aksi cehennemin yedi kat dibi...